Žít znamená být silný! ......href="http://www.toplist.cz/" target="_top">TOPlist

Kurt Cobain a Courtney Love

26. srpna 2007 v 12:55 |  Nirvana
Když se spolu Curt a Courtney zjevili poprvé na veřejnosti a přiznali tak svůj vztah, nikdo nevěřil tomu, že by mohlo jít o víc než několikatýdenní románek. Těžko si totiž představit nesourodější dvojici než melancholického introvertního Curta, který šel z jedné deprese do druhé, a živelnou extrovertní Courtney, která kromě různých výtržností a drogových excesů proslula i značnou náruživostí a sexuální nezdolností.
Navzdory všem skeptickým předpovědím spolu ti dva vydrželi a zplodili dítě, ale také společně fetovali, dělali si obrovské scény a ničili se. Jedna z verzí, které objasňují Kurtovo smrt, mluví dokonce o sebevraždě kvůli Courtney.
Heroin, má láska
Bláznivá blondýnka Courtney se s introvertním Cobainem setkala poprvé v roce 1988, tedy dva roky poté, co byla založena legendární Nirvana. Tehdy ale jeden druhého prý příliš nezaujali a jejich setkání nemělo žádné pokračování. Formálně si byli představeni až o tři roky později na koncertě v Los Angeles. Tam spolu také začali chodit.
Pokud si ale představujete romantickou lásku plnou západů slunce a milování při svíčkách, měli byste rychle změnit názor! Už v prvním měsíci jejich vztahu se pár stihl několikrát rozejít a zase sejít. Jejich scény, emoční výlevy a nadávky, kterými se častovali, byly záhy známé každému z jejich okolí. Jejich nejbližší přátelé přesvědčeně tvrdili, že to jediné, co je spojovalo, byl heroin.
Courtney například v jednom z rozhovorů vzpomíná na to, jak společně s Kurtem slavili drogové Vánoce: "Svátky byly skutečně náročné. Nebylo jednoduché sehnat na Vánoce drogy, protože to je období, kdy si většina dealerů dává oraz," popisuje Courtney jejich zběsilý vánoční hon za heroinem.
Nirvana? Nic pro mě neznamená!
O rok později, tedy v 1992, odjíždí mladý pár k všeobecnému překvapení na Waikiki na Havaj, kde si Kurt a Courtney řeknou své "ano." Courtney Love je už v té době těhotná. Kurt popisuje svůj vztah v jednom rozhovoru následovně: "Naprosto jsem se změnil a usadil. Nevěřil bych, že můžu být někdy tak šťastný. Nemyslím na svou skupinu, nemyslím vůbec na nic, láska mě naprosto oslepila. Jsem připraven vzdát se své skupiny klidně hned. Vůbec mi na ní už nezáleží, ale máme podepsané smlouvy." Toto období bylo ostatně pro Nirvanu velmi kritické a Courtney bylo vyčítáno, že má na Kurta podobně zhoubný vliv, jako měla svého času Yoko Ono na Johna Lennona.
Téhož roku se Courtney a Kurtovi narodila holčička Frances Bean Cobain. Prostřední jméno vybral dceři Kurt, protože prý mu na ultrazvuku připomínala fazoli a chtěl si tento originální první dojem uchovat. Celé těhotenství Courtney však bylo poznamenáno drogami a alkoholem, takže teprve dvoutýdenní dítě bylo matce odebráno a několik týdnů strávila holčička u Courtneyiny sestry, do té doby, než rodiče prošli všemi příslušnými testy.
Miluji vás!
Manželství Kurta Cobaina a Courtney Love trvalo pouhé dva roky a bylo zhusta poznamenáno heroinem, alkoholem, Kurtovými depresemi, několika pokusy o sebevraždu a Courtneyinými scénami. V dubnu roku 1994 našel zaměstnanec firmy, který přišel do domu instalovat bezpečnostní světlo, Kurta mrtvého. Zastřelil se nelegálně drženou kulovnicí poté, co si do žíly vpíchl smrtelnou dávku heroinu. Když ho objevili, byl mrtvý už tři dny.
Velmi neobvyklý způsob respektive úhel, z něhož byl Cobain zastřelen, živí spoustu hypotéz o tom, že nešlo o sebevraždu ale vraždu. Nicméně legendární zpěvák po sobě zanechal dopis na rozloučenou, ve kterém je i vzkaz pro dvě zásadní ženy jeho života, Courtney a Frances: "Miluji vás! Miluji vás!"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kaya Kaya | 10. srpna 2008 v 18:50 | Reagovat

založila jsem o frances bean novou českou stránku: francesbeancobain.blog.cz

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama