Žít znamená být silný! ......href="http://www.toplist.cz/" target="_top">TOPlist

historie týhle kapely...

25. srpna 2007 v 11:33 |  The Offspring
Orange County v Kalifornii, USA, píše se rok 1984. Tenkrát se Dexter Holland společně se svým kámošem, kytaristou ze sousední školy Gregem Krieselem, rozhodli založit vlastní kapelu pod názvem Manic Subsidal. Sehnali ještě dva kluky a zahájili útok na místní kluby.
Roku 1985 mění kapela obsazení, do party přichází kytarista Noodles, kterému je jako jedinému 21 let a může kupovat pro kapelu pivo. Kapela začíná nacvičovat v Gregově domě v Santa Cruz v San Francisku.
V roce 1986 si kapela mění jméno na The Offspring (potomek) a vydává 1 000 kopií svého debutového singlu "I'll be waiting". Singl vydávají na jejich vlastní značce Black Label, obal lepí v Krieselově domě. Do kapely přichází mladičký Ron Welty, který se stává čtvrtým členem kapely a zárověň nahrazuje původního bubeníka, který odešel studovat medicínu. Koncertů neustále přibývalo a Offspring začínalo narůstat na známosti. Bohužel koncem 80. let v okolí Los Angeles frčel docela jiný styl - thrash metal, a punk-rock neměla žádná firma valný zájem. Proto kapele nezbývá, než čekat...
Offspring vytrvali a na podzim 1989 se jim naskytla první možnost nahrát své debutové album u malé nezávislé firmy Nemesis/Cargo. Album nese název The Offspring (reedice 1995) a line se stylu tvrdého a energetického punku. Prodalo se asi 3 000 vinylkopií což tehdy nebylo u tohoto okrajového hudebního stylu zrovna málo. Následuje první klubové turné.
R. 1991 kapela vydává 7 palcové EP Baghdad (Nemesis/Cargo) a nahrává "Take it like a man" pro časopis Flipside, kompilaci The Big One, producentem je Brett Gurewitz, vlastník Epitaph Records, s tímto labelem podepisují o rok později Offspring smlouvu a vychází druhé album - Ignition. Ignition je oproti punkové melodii prvního alba poněkud mírnější a melodičtější. Prodá se celosvětově přes 1 milion kopií a název Offspring se postupně zabydluje na punkové scéně. Při této příležitosti se také pořádá párty ve Fullertonu na kterou přijde pouze 25 lidí.
1994: přichází vlna neopunku, a to hlavně kvůli desce "Dookie" kapely GREEN DAY (singly "Basket case" a "When I come around"), a vychází v pořadí již 3. album s názvem Smash. Album je doslova naplněno hity jako "Come out and play (Keep 'em Seperated)", "Gotta get away", a "Self esteem". Vypuká punkové šílenství a prodejnost alba šplhá až na neuvěřitelných 11 milionů, čímž se stává nejprodávanějším albem vydaným nezávislou firmou! Z Offspring se stávají hvězdy a následuje šílený kolotoč koncertů, focení, rozhovorů atd. Offspring točí dva videoklipy - "Come out and play" a "Self esteem", které se stávají hity na MTV. Následuje také celovětové turné, které trvá dva roky.
Roku 1995 Dexter společně s Gregem zakládají své vlastní vydavatelství Nitro Records. Pod tímto labelem vychází také alba několika známých kapel jako AFI, Vandals, Guttermouth, atd. a reedice původního stejnojmenného alba The Offspring. Také dochází k rozporům s firmou Epitaph Records vzhledem k chamtivému chování Bretta Gurewitze.
Počátkem roku 1997 kapela podepisuje smlouvu s Columbia / Sony Music a vychází album "Ixnay On The Hombre", které sice není takový kasovní trhák jako jeho předchůdce, neboť vlna neopunku zatím opadla, ale 3 miliony prodaných nosičů je však skvělý úspěch. Obsahuje podle mě výborné tracky "All I want", "Gone away" a "I choose". Album s sebou nenese žádnou drastickou změnu, je to stále punk-rock, na který si všichni fandové The Offspring zvykli. Opět následuje celosvětové turné.
Na podzim roku 1998 vychází další album pod názvem Americana. Toto album se stává snad ještě větším trhákem než Smash a prodejnost alba se zastavuje až někde na 12 milionech! Megahit "Pretty fly (For a white guy)" byl těsně před vydáním alba uvolněn na internet a byl stažen 22 milionkrát za 10 týdnů. Album pak dále obsahuje skvělé hity "Why don't you get a job?", "The kids aren't alright" a "She's got issues". Opět následuje celosvětové turné včetně zastávek na festivalech v Readingu a Woodstocku a Offspring dostávají cenu evropské MTV za nejlepší rockový výkon.
V listopadu 2000 vychází v pořadí již 6. album s názvem "Conspiracy of One". Kapela známá svou podporou volného šíření hudby po internetu chce toto album na internet umístit ve formátu MP3 volně ke stažení a vyhlásit soutěž o 1 milion dolarů z vlastní kapsy o to, kdo si album stáhne. To se ovšem nelíbí vydavatelství Sony Music, které hrozí soudem, a tak je na internet dán pouze singl "Original prankster". Ihned po vydání alba následuje
tradiční světové turné včetně zastávky v Praze.
V prosinci 2001 nahrávají The Offspring singl "Defy you" s producentem Brendanem O'Brienem pro soundtrack k filmu "Orange Country", hrají Colin Hanks a Jack Black. Video režíruje Dave Meyers.
V roce 2003 kapelu opuští stávající bubeník Ron Welty, který byl součástím skupiny již od samých začátků. Offspring žádají bubeníka Joshe Freese, který s nimi nahrává v prosinci téhož roku album Splinter. Pak bohužel ztrací zájem a po mnoha útrapách přijmají výborného bubeníka Atoma Willarda. Splinter také obsahuje úspěšný singl "Hit that". Kapela zavítá na Havaj, kde nahrává video "Da hui".
V současné době kapela zrekapitulovala svou kariéru deskou svých nejlepších hitů s názvem "Greatest Hits". Album obsahuje také singl "Defy you" z r. 2001 a nový track "Can't repeat". Na bonusovém DVD můžeme najít rozhovor Dextera s Noodlesem k jednotlivým písním a taky se spolu zahrajou "Dirty Magic" z alba Ignition
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama